גור חדש בבית

הבאתם גור חדש הביתה, מזל טוב. כלבים מביאים שמחה רבה לכל בני הבית, ילדים ומבוגרים. בית שיש בו כלב הוא בית שיש בו אהבה. אך יחד עם זאת חשוב לזכור שעל מנת שתוכלו ליהנות מהחיים המשותפים עם הכלב תצטרכו לחנך אותו, אחרת חייכם יהפכו לסיוט. יש הפונים לאילוף גורים על מנת שאיש מקצוע יטפל בחינוך הגורים ויש המנסים לעשות זאת בעצמם. אילוף כלבים הוא דבר מומלץ אך ישנם דברים שעליכם להיות מעורבים בהם ולא לשים הכול בידיו של מאלף כלבים. הדבר דומה לחינוך הילדים, אמנם בשביל זה יש בתי ספר אבל גם באחריות ההורים לחנך את הילדים.

הדבר הבסיסי ביותר שצריך לעשות בחינוך גורים זה ללמד את הגור לעשות את צרכיו בחוץ. זהו הדבר הבסיסי ביותר שהכלב צריך ללמוד, אחרת המגורים המשותפים עם הכלב בבית יהיו בלתי אפשריים. אתם לא צריכים לחכות למאלף כלבים בשביל לעשות עבורכם את העבודה, אתם יכולים להתחיל מיד כאשר הגור מגיע הביתה. חינוך הכלב לעשות את צרכיו בחוץ הוא הרבה יותר קל משנראה לכם, פשוט צריך להבין את ״ראשו״ של הכלב וצורת המחשבה שלו. באופן טבעי הכלב אינו מעוניין ללכלך את סביבת המחיה, תכונה גנטית ההופכת את כל הנושא לפשוט.

חשוב לדעת שכאשר מביאים גור הביתה עליכם להגבילו ולא לאפשר לו להסתובב חופשי בבית. אם יש חדר קטן שניתן לסגור בו את הכלב בתנאים נאותים זהו הפתרון הטוב ביותר. חדר זה ישמש כסביבת המגורים של הגור. ניתן לצפות ל״תאונות״ בשלב חינוך גורים, אבל סביר להניח שבתוך שבועיים הכלב ילמד לשמור על סביבה זו נקייה. גורי כלבים קטנים, ממש כמו תינוקות, אינם מסוגלים לשלוט בצרכים כמו בוגרים ולכן הם עושים זאת לעתים תכופות. לכן כאשר יש לכם גור, יש להרבות להוציא אותו החוצה, למקום בו יכול לעשות את צרכיו. הרבו לצאת לטיולים קצרים עם הגור כל שעתיים או שלוש שעות לכל היותר על מנת לתת לו את האפשרות לעשות את צרכיו בחוץ. צ׳פרו את הכלב בכל פעם שיעשה זאת בצלחה.

כאשר הכלב עושה את צרכיו בתוך האזור האסור יש לנזוף בכלב, כלומר תמריץ חיובי להצלחה ונזיפה כאשר הוא מפספס. שימו לב שריחות צואה ושתן משדרים לכלב את המסר שזהו מקום לעשות את הצרכים, לכן חשוב שתנקו היטב לאחר כל פספוס. אם הכלב עומד בהצלחה במשימה לשמור על חדר המגורים שלו נקי, התחילו להגדיל את החופש שלו בהדרגה.

לטיפים נוספים ועזרה תמיד תוכלו לפנות לאילוף כלבים בצפון.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.