חמשת הטעויות שעושים בעלי כלבים

חמשת הטעויות שעושים בעלי כלבים

בתור מאלף כלבים אני נתקל במקרים רבים בהם אנשים המביאים גור חדש הביתה נוטים לעשות טעויות בחינוך הכלבים. טעויות אלו גורמות לבעיות התנהגות מהן קשה לגמול את הכלב ולכן הם פונים לאילוף כלבים בצפון. להלן כמה טעויות נפוצות:

 

  1. חינוך הכלב לעשות את צרכיו על נייר עיתון – אנשים רבים משתמשים בעיתונים בתהליך חינוך גורים על מנת ללמד אותם לעשות את הצרכים במקום מוסכם. הכלב במהרה לומד לעשות את הצרכים על העיתון ואתם חושבים שאתם בדרך הנכונה. אך במהרה תגלו שכאשר אתם מוציאים את הכלב לטיול הוא פשוט מחכה לחזור הביתה ולעשות את צרכיו על העיתון במקום לעשות בחוץ.

13095983_10154159845438308_8571911942275896194_n

  1. שינה עם כלבים במיטה – ישנם אנשים שאוהבים לישון עם הכלבים במיטה והאמת שקשה להאשים אותם. הכלבים מאוד חמודים ונעימים וזה באמת כיף שהם במיטה. אני מכיר לא מעט אנשים שישנים יותר טוב כאשר הכלב הפרוותי נמצא איתם במיטה. אך שינה של כלבים במיטה שלכם מתפרשת אצל הכלב כסוג של עליונות בלהקה, דבר אשר עלול לגרום להתנהגות אגרסיבית. אילוף כלבים לישון במיטה מיוחדת עבורם הוא קל, בדרך כלל הבעיה היא האנשים…

 

  1. גורים המסתובבים חופשי – אנשים המביאים גורים לבית ונותנים להם להסתובב חופשי במהרה יכריזו שאילוף גורים הוא משימה בלתי אפשרית. זוהי לא הדרך לעשות חינוך גורים. כאשר מגיע גור חדש יש לתחום עבורו מקום קטן ולתת לו חופש בהדרגה. שיטוט חופשי בבית עלול גם להיות מסוכן לגור עצמו.

noga

  1. שאריות מהשולחן – מי שאוהב כלבים מתקשה לעמוד מול עיני הפאפי אשר רוצות קצת אוכל מהשולחן. לכלב יש אוכל משלו, שעות אכילה משלו ומקום מיוחד בשביל האוכל שלו. אל תתחילו עם ההרגל הזה אחרת הכלב יציק וירצה אוכל כל פעם שאתם תשבו לשולחן.

 

  1. אל תשכחו מי הבוס – סוד העבודה של כל מאלף כלבים בצפון הוא להראות לכלב מי הבוס. אותו הדבר עליכם לעשות בבית עם הכלב. עליכם להבין שהכלב מבחינה ביולוגית חיי בלהקה בה יש מי שמנהיג וגם תחרות טבעית על עמדת המנהיג. חזק וגדול ככל שיהיה הכלב, עדיין אתם המנהיגים ואתם מחליטים. הכלב צריך לדעת את זה.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.