מדוע חשוב לאלף כלבים ולמי זה מתאים?

מדוע חשוב לאלף כלבים ולמי זה מתאים?

מכירים את המשפחות בהן צריך לקשור את הכלב בגינה בכל פעם שמגיעים אורחים? שמעתם על הכלבים שמגלים תוקפנות כלפי הילדים בבית? ראיתם מישהו שהתעצבן כי הכלב השתין לו על הספה? האמת שזה לא צריך להיות כך. אם הכלב שלכם מתנהג כך, אולי זה הזמן לשקול אילוף כלבים בצפון.

משפחות רבות מחזיקות בכלבים; חלקן משקיעות באילוף כלבים ואחרות בוחרות שלא לעשות זאת. אין חובה לאלף את הכלב אך בהחלט מומלץ לעשות זאת. הסיבה לכך היא שישנו פער בין הצורה שבה הכלב רואה את הדברים לבין הצורה שאנו מצפים ממנו לראות את הדברים. למשפחה יש ציפיות מסוימות מהכלב ורוצות שיתנהג בצורה מסוימת אך הכלב אינו מסוגל להבין זאת וגם המשפחה אינה מסוגלת להבין את הכלב.

חמשת הטעיות הנפוצות

אנשים רבים חושבים שאילוף כלבים נוגע רק לחינוך הכלב למלא אחר פקודות: שב, עמוד, לך, תן יד וכו׳. אמנם זה נכון שכלב לומד לציית ולמלא אחר פקודות אך אילוף כלבים הוא הרבה יותר עמוק מכך. אילוף כלבים הוא תהליך הנעשה ביחד עם בעליו של הכלב והוא מאפשר לבעלי הכלב להכיר בצורה טובה יותר את עולמו של הכלב. כאשר אתם מגיעים עם כלבכם אל מאלף כלבים ועורכים אימונים משותפים, גם אתם לומדים ולא רק הכלב. אתם לומדים על הצורה בה הכלב מתנהג וחושב, או יותר נכון על מה עומד מאחורי הצורה שבה הוא מתנהג ומגיב. זהו המפתח האמתי לחיי שלום וחברות טובה עם הכלב.

אילוף כלבים מסייע ללמד את הכלב כיצד להתנהג ולהיות מונהג על ידי בעליו וכך מאפשר לשני הצדדים ליהנות אחד מהשני. זה מתחיל מדברים בסיסים כמו עשיית הצרכים בבית; ציות כאשר אתם מטיילים איתו ברחוב ועד טיפול בבעיות התנהגות ותוקפנות של הכלב. כאשר יש לכם כלב מחונך אתם יכולים לשהות בחברתו ללא בעיות; לא לפחד שיתקוף את האורחים ולא לגלות שהרס לכם רהיטים.

אל תחשבו שאילוף כלבים הוא דבר המיועד אך ורק לכלבי נחייה, חילוץ או כלבי משטרה. אילוף כלבים הוא דבר המתאים לכל משפחה המחזיקה בכלב בתור חיית מחמד. ניתן להתחיל באילוף גורים, למעשה ככל שהכלב יותר צעיר כך קל יותר ללמד אותו. אך בהחלט ניתן ללמד גם כלבים בוגרים, כך שאף פעם לא מאוחר, זה פשוט לוקח יותר זמן.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.