מה הם ה 5 טעויות הנפוצות שבעלי כלבים עושים עם הכלבים שלהם?

מה הם ה 5 טעויות הנפוצות שבעלי כלבים עושים עם הכלבים שלהם?

 • חוסר עקביות – חוסר עקביות היא הסיבה הכי נפוצה בתהליך אילוף/חינוך כלבך. דוגמה: הכלב עולה על הספה אתם עובדים על זה שלכלב אסור אבל שאר דיירי הבית כן מאפשרים לו לעלות על הספה.
  כנ”ל אתם דורשים מהכלב להיות רגוע ליד אנשים שנכנסים הביתה והבן/בת זוג נותנים לו לקפוץ על אורחים או חברים.
 • חזרה על אותה פקודה מספר פעמים – חזרה על פקודה כמו “שב”שב”שב”שב”, פעולה זאת לא גורמת לכלב לשבת יותר מהר אלה גורמת לו בילבול. כלב מבין צלילים לא מילים “שב”שב”שב”שב” שונה לגמרי מ”שב” בטון נכון.
 • מחשבה שאילוף הוא זמני – כלב הוא סה”כ בעל חיים, הוא לא רובוט, שהוא נולד הוא לא יוצא כמו DVD מתוכנת וגם שאנחנו מדברים על לתכנת כלב הוא לא מכונה. גם כלבי משטרה לא עובדים ברמת דיוק, כלבי שוצהונד עובדים על רמת דיוק אבל מחוץ למגרש הם כלבים שונים לגמרי ורחוקים ממה שאתם רואים במגרש.
  לכן כלב מצריך למידה כמו שתינוק / ילד /נער / צעיר / מבוגר לומד בכל אורך החיים שלו.
  כלב שעובדים איתו לא אמור לחזור אחורה כלב שמפסיקים לעבוד איתו חוזר חזרה אחורה.
 • ציפיות לא ראליות מהכלב – היה לכם כלב מסוג X נפטר בגיל מבוגר, עכשיו הבאתם כלב דומה או אחר ואתם מנסים להעתיק את מה שהיה לכם לפני לכלב החדש.
  הכלב החדש הוא אופי שונה אישיות שונה לגמרי מהכלב שהיה לכם.
  גם תאומים שהם מאותה הביצית כל תאום יוצא כילד בעל אופי שונה מאחיו. לכן כלב חדש התחלה חדשה ומה שהיה לפני היה!.
 • פארקים של כלבים – עכשיו אתם בטח רוצים להרוג אותי 🙂
  אבל כן פארקים של כלבים זאת אחת הטעיות הכי גדולות בגידול כלב, פארק לכלבים בנוי כמו איצטדיון כדוררגל יש מכל המינים אוהדים שבאים להנות ממשחק אבל כמו שהם נהנים הם גם לא נהנים. למשחק הגעתם עם הילד המנומס שלכם שחינכתם אותו, במגרש הבן שלכם נחשף לניבולי פה וצעקות ולאט לאט תראו שהוא גם יצטרף לאותם קריאות. כנ”ל גם כלבכם, אתם יוצאים איתו לפארק בשביל שישרוף אנרגיה וישחק עם חברים רק מה שאתם לא מודעים לזה שהוא מתחיל לקבל את ההתנהגות הכלבית של הסביבה, הכלב מפסיק להקשיב לכם, הוא רב עם כלבים אחרים ואפילו קופץ על אנשים. לכן עדיף תמיד למצוא 1-2 כלבים שאתם יודעים שכלבכם מסתדר איתם ואיתם תצאו לשחק או לטייל, עוד נושא חשוב כלבכם לא נחשף למחלות שכלבים אחרים מביאים איתם לפארק.

 

1 Comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.