בחירת כלב לבית

בחירת כלב לבית

אם אתם חשובים להביא כלב הביתה יש לשקול זאת בכובד ראש ולבחור את הכלב המתאים. כלב הוא אינו חפץ וטיפול בכלב הוא מחויבות ארוכת טווח, לצידה יש כיף גדול וסיפוק רב. לכן לפני שניגשים לבחירת כלב יש לקחת בחשבון את כל נושא הטיפול בכלב, הטיולים היומיים, החיסונים, מקום הלינה של הכלב ואפילו מה עושים כאשר יוצאים לחופשה. כאשר יש לכם כלב בבית יש לפנות עבורו מקום בסדר היום שלכם. אז אם אתם בטוחים שאתם בעניין עליכם לבחור את הכלב הנכון.

אצ'י - גזע שרפלנינה
אצ’י – גזע שרפלנינה

שיקולים בבחירת כלב

גזעי או מעורב – ישנן סטיגמות שונות לגבי כלבים וכאלה המאמינים כי אילוף כלבים מתאים אך ורק לכלבים גזעיים, כמובן שזה לא נכון. ישנם גזעים שונים של כלבים שהם תוצר של הרבייה סלקטיבית אשר נועדה לפתח תכונות מסוימות של כלבים, דבר שהביא לשתי תוצאות עיקריות: האחת היא מאפייני כלב ידועים, כלומר כאשר אתם לוקחים כלב גזעי אתם יודעים מה יהיה גודלו הצפוי. התוצאה השנייה והפחות חיובית היא מחלות גנטיות שונות; ישנם זני כלבים גזעיים בעלי הסתברות גבוהה למחלות גנטיות.

מין הכלב – אין משמעות גדולה להבדל בין המינים. אם תרצו ניתן לבצע אילוף כלבים ואילוף גורים גם לזכרים וגם לנקבות ולהגיע לאותן התוצאות. הנקודה החשובה כאן היא נושא העיקור של נקבות על מנת למנוע הריונות לא רצויים.

גודל הכלב – באופן טבעי כלבים גדולים זקוקים ליותר מרחב ויש להם יותר אנרגיה. כלבים גדולים דורשים הליכות יותר ארוכות ופעילות רבה יותר. יש לקחת בחשבון את גודל הכלב בהתאם למקום שיש לכם ולמשאבים שאתם יכולים להקצות לכלב. שוב אזכיר שאילוף כלבים ניתן לעשות גם לכלבים קטנים וגם לכלבים גדולים.

גור או כלב בוגר – אנשים רבים שואלים את עצמם האם כדאי לקחת גור כלבים או כלב בוגר. כאשר אתם לוקחים גור אתם עדיין לא יודעים מה יהיו מאפייני האישיות שלו כאשר יגדל, לעומת כלב בוגר שניתן לראות כיצד הוא מתנהג לפי שמביאים אותו הביתה. כמו כן, כאשר מדובר בגורים מעורבים, אם אינכם יודעים מי הם הוריהם קשה להעריך לאיזה גודל יגיעו. מצד שני עם גור תוכלו לכשות אילוף גורים מגיל צעיר.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.